- Detalii
- Noutăți Medicale
Modificarea Codului fiscal in vederea aprobarii unor facilitati fiscale in perioada aceasta
- :
⏱️ Durata estimată a lecturii: ~1 min
A fost elaborat un proiect de lege pentru modificarea Codului fiscal in vederea aprobarii unor facilitati fiscale pentru anumite activitati. Din pacate Codul CAEN 7500-aferent profesiei de medic veterinar nu se regaseste in acest proiect. CMVRo a elaborat un amendament pe care il regasiti aici, pentru a fi depus la aceasta lege. De asemenea, CMVRo, a solicitat Uniunii Profesiilor Liberale includerea in acest proiect a activitatii de medic veterinar.
Mai jos gasiti proiectul de modificare si completare a Codului fiscal.
- Detalii
-
Program complet de pregătire continuă pentru medici veterinari
Obține rapid cele 120 de puncte EMC – 100% online, simplu și accesibil!
Abonează-te acumDe 17 ani, Veterinarul.ro prezintă faptele și dezbaterile din profesie, cu scopul de a informa și sprijini comunitatea veterinară. Publicăm articole care reflectă atât perspectivele medicilor, cât și impactul asupra societății. Mulțumim pentru contribuția și implicarea adusă, editorilor și abonaților medici veterinari români, fără de care nu am fi putut exista. Le datorăm recunoștința noastră pentru perseverența de a rămâne fideli principiului care ne ghidează din prima zi:
Veterinarul.ro există pentru și împreună cu comunitatea veterinară din România.Implică-te în susținerea jurnalismului medical veterinar independent Cu o donație, o sponsorizare sau redirecționare impozit, susții informația corectă, responsabilă și accesibilă comunității veterinare și proprietarilor de animale. SusțineUrmărește-ne pe rețelele sociale:
ARTICOLE CU ACELAȘI SUBIECT:
Noutăți Articole Specializate Business
Rezoluții de început de an pentru sănătatea animalelor de companie: ce ar trebui să comunice medicii veterinari în social media
Începutul anului 2026 oferă medicilor veterinari un context firesc pentru a-și reafirma rolul de...
- Iulia Cretu
Dividende 2025: Cum optimizezi plata CASS dacă ai profit mare și ce e mai avantajos dacă profitul e mic
Pe final de 2025, odată cu apropierea creșterii impozitului pe dividende de la 10% la 16%...
- Echipa Veterinarul.Ro
Firmele pot distribui dividende pe final de 2025 chiar dacă nu au bani în cont. Impozitul de 10% trebuie însă achitat până la 25 ianuarie 2026
Firmele din România mai au la dispoziție doar câteva săptămâni pentru a beneficia de cota redusă...
- Echipa Veterinarul.Ro
Notificarea ANAF privind facturile netransmise în termen prin e-Factura: a fost introdus Formularul 800
După o lungă așteptare, ANAF a aprobat procedura oficială de notificare pentru situațiile în care...
- Iulia Cretu

