- Detalii
- Evenimente
Locuri limitate: Școala de Vară de Buiatrie, Vaci de Lapte, Brescia, Italia, 5–12 iulie 2026
- :
⏱️ Durata estimată a lecturii: ~2 min
Medicii veterinari europeni cu interes în buiatrie au ocazia să participe la o școală de vară intensivă dedicată creșterii vacilor de lapte, organizată la Brescia, Italia, în perioada 5–12 iulie 2026.
Ce presupune programul?
Școala de Vară de Buiatrie – Vaci de Lapte (Buiatrics Summer School – Dairy Cattle) este o experiență de 7 zile de imersie completă în sistemul de producție a laptelui, cu accent pe principiile fermelor de vaci de lapte și managementul acestora. Cursul se desfășoară integral în limba engleză.
Cine poate aplica?
Pentru a fi eligibil, candidatul trebuie să îndeplinească simultan următoarele condiții: să fie cetățean european dintr-o țară membră UEVP, să fi fost născut după 1 ianuarie 1990, să dețină o diplomă de medicină veterinară, să fie activ în sectorul buiatriei și să fie dispus să își acopere cheltuielile de transport. Participarea este deschisă unui număr maxim de 12 cursanți.
Cum aplici?
Candidații interesați trebuie să trimită un CV și o scrisoare de motivație la adresa
Evenimentul este organizat sub egida UEVP (Union of European Veterinary Practitioners) și FNOVI.
sursa: fve
- Detalii
Noutăți Articole Specializate Business
Noi reguli pentru înregistrarea fiscală a cabinetelor secundare veterinare: ce trebuie să faci până pe 30 iunie 2026
- Echipa Veterinarul.Ro
Oferi sau primești tichete de masă la cabinetul veterinar? Iată ce obligații are angajatorul
- Echipa Veterinarul.Ro
Demisia în cabinetele veterinare: obligațiile angajatorului și calculul corect al preavizului
- Echipa Veterinarul.Ro
Cum importați aparatură veterinară sau produse din afara UE: ghid practic pentru medicii veterinari români
- Echipa Veterinarul.Ro

